PITy dla początkujących
Nie jest to pytanie o istotę bytu, ale przynajmniej raz do roku nurtuje ono każdego podatnika. Tak też jest 2023 r.

Pierwszy raz wypełniasz PIT-37?

Być może jesteś młodym człowiekiem, który dopiero w tym roku rozpoczął pracę. A może założyłeś rodzinę i tworzysz ze swoim współmałżonkiem jedność majątkową? Jeśli tak właśnie jest, musisz pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach, kiedy będziesz wypełniać PIT 37 za 2022. Rozliczenie roczne daje wiele możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, poprzez skorzystanie z przysługujących Ci zniżek. Wbrew pozorom jest ich trochę. Są to zniżki, ulgi i odliczenia przysługujące na wychowywanie dzieci, dla osób samotnie wychowujących dziecko, a także dla małżeństw, które rozliczają się wspólnie. Jeżeli do tej pory, samodzielnie wypełniałaś rozliczenie PIT 37 tylko dla jednej osoby – siebie, możesz potrzebować pomocy, jeśli chodzi o rozliczanie się z małżonkiem lub korzystając z ulg.

Darmowy program do pit – nie należy podchodzić do tego sceptycznie. Obecnie na rynku są programy bezpłatne dla indywidualnych podatników, mimo że, choćby pit-format.pl, są przygotowane znakomicie.

Najprostsze rozliczenie

Masz kilka możliwości, aby poprawnie wypełnić taki PIT 37 za 2022. Możesz skorzystać z usług biur rachunkowych, co niestety nie jest tanie samo w sobie. Możesz skorzystać z pomocy darmowego programu PIT 2022, który pobierzesz pod adresem www.pit-biuro.pl. Program krok po kroku, poprowadzi cię przez całą procedurę wypełniania formularza i wskaże, które załączniki należy do niego dodać. Właśnie załączniki są bardzo ważne, kiedy zamierzasz korzystać z ulg i odliczeń. Te, o których nie wolno zapominać, to PIT-O i PIT-D. Każdy z tych wzorów również znajduje się w bazie programu i będzie mógł być przez ciebie uzupełniony komputerowo.

Skorzystaj z ulgi prorodzinnej

Jeśli tylko przysługuje Ci taka możliwość, aby rozliczać się z małżonkiem lub korzystać z ulg na dzieci, należy z niej korzystać. Może to oznaczać odzyskanie nawet 1000 złotych z pobranych wcześniej zaliczek na podatek dochodowy! Takie pieniądze stanowią sporą kwotę w domowym budżecie i nie należy z niej rezygnować.

Nie zawsze wystarczy wypełnić zasadniczą deklaracje np. PIT-37, często należy użyć też załączników. Na przykład: PIT D, PIT 2K, PIT 0, PIT O, a czasem ZAP-3.

Program PIT-y pomaga milionom osób

Program PIT 37 do tej pory pomógł już milionom Polaków, chcących się samodzielnie rozliczać. Jego główną zaletą, docenianą przez 99% użytkowników jest łatwość obsługi i czytelność. Wcale nie musisz posiadać wiedzy podatkowej, aby we własnym zakresie wypełnić PIT 37 za 2023 rok, korzystając z dostępnych ulg i odliczeń.

Nie musisz płacić biurom rachunkowym,

tracąc swój cenny czas i pieniądze, pomniejszając jednocześnie ewentualny zwrot z urzędu skarbowego. Dzięki temu, że program PIT 37 jest darmowy, możesz również pomóc swojej rodzinie, wykonując dla nich rozliczenie PIT 37 i wysyłając je online przez system e-Deklaracje. Na pewno Twoja pomoc spotka się z dużym zadowoleniem i wdzięcznością, zwłaszcza ze strony starszych osób!

Darmowy program PIT-37 to pewne rozwiązanie

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, czy to właśnie ten najlepszy program do PIT 2022 powinien być przez ciebie wybrany, spójrz na liczne opinie, jakie można znaleźć w sieci na jego temat. Użytkownicy z różnych stron kraju potwierdzają, że dzięki programowi samodzielnie od kilku lat rozliczają swoje PITy roczne 2022 i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie mogłoby być wszak inaczej, gdyż przez cały rok, nad prawidłowym funkcjonowaniem programu pracuje olbrzymi sztab specjalistów – programistów, księgowych i analityków, których zadaniem jest zapewnienie 100% niezawodności i zgodności programu z obowiązującymi przepisami podatkowymi.