PITy dla początkujących
Nie jest to pytanie o istotę bytu, ale przynajmniej raz do roku nurtuje ono każdego podatnika. Tak też jest 2024 r.

Program do księgowości i podatków bez tajemnic!

Być może jesteś młodym człowiekiem, który dopiero w tym roku rozpoczął pracę. A może założyłeś rodzinę i tworzysz ze swoim współmałżonkiem jedność majątkową? Jeśli tak właśnie jest, musisz pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach, kiedy będziesz wypełniać PIT 37 za 2023. Rozliczenie roczne daje wiele możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, poprzez skorzystanie z przysługujących Ci zniżek. Wbrew pozorom jest ich trochę. Są to zniżki, ulgi i odliczenia przysługujące na wychowywanie dzieci, dla osób samotnie wychowujących dziecko, a także dla małżeństw, które rozliczają się wspólnie. Jeżeli do tej pory, samodzielnie wypełniałaś rozliczenie PIT 37 tylko dla jednej osoby – siebie, możesz potrzebować pomocy, jeśli chodzi o rozliczanie się z małżonkiem lub korzystając z ulg.

Darmowy program do pit – nie należy podchodzić do tego sceptycznie. Obecnie na rynku są programy bezpłatne dla indywidualnych podatników, mimo że, choćby pit-format.pl, są przygotowane znakomicie.

Najprostsze rozliczenie

Masz kilka możliwości, aby poprawnie wypełnić taki PIT 37 za 2023. Możesz skorzystać z usług biur rachunkowych, co niestety nie jest tanie samo w sobie. Możesz skorzystać z pomocy darmowego programu PIT 2023, który pobierzesz pod adresem www.pit-biuro.pl. Program krok po kroku, poprowadzi cię przez całą procedurę wypełniania formularza i wskaże, które załączniki należy do niego dodać. Właśnie załączniki są bardzo ważne, kiedy zamierzasz korzystać z ulg i odliczeń. Te, o których nie wolno zapominać, to PIT-O i PIT-D. Każdy z tych wzorów również znajduje się w bazie programu i będzie mógł być przez ciebie uzupełniony komputerowo.

Skorzystaj z ulgi prorodzinnej

Jeśli tylko przysługuje Ci taka możliwość, aby rozliczać się z małżonkiem lub korzystać z ulg na dzieci, należy z niej korzystać. Może to oznaczać odzyskanie nawet 1000 złotych z pobranych wcześniej zaliczek na podatek dochodowy! Takie pieniądze stanowią sporą kwotę w domowym budżecie i nie należy z niej rezygnować.

Nie zawsze wystarczy wypełnić zasadniczą deklaracje np. PIT-37, często należy użyć też załączników. Na przykład: PIT D, PIT 2K, PIT 0, PIT O, a czasem ZAP-3.

Program SKP®: Księgowość Twojego biura bez kompromisów

Wybierając program SKP® do małej księgowości dla biur rachunkowych, inwestujesz w rozwiązanie, które służy Ci dożywotnio. Dzięki jednorazowemu zakupowi i możliwości instalacji na jednym lub wielu stanowiskach, dokonujesz zakupu programu SKP® do prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów wersji instalowalnej na dysku komputera. Licencja upoważnia do dożywotnego używania zakupionej wersji programu. Dzięki modułowej budowie programu zyskujesz elastyczność dopasowaną do potrzeb Twojego Biura Rachunkowego, Kancelarii Podatkowej czy działu księgowości w firmie. Niezależnie od rozmiaru Twojego biura i złożoności Twoich potrzeb księgowych, SKP® zawsze dostosowuje się do Ciebie. Bogactwo funkcji sprawia, że program dla biur rachunkowych SKP® bez problemu dostosuje się do każdego rodzaju działalności firmy klienta, jak: firm budowlanych, zakładów przemysłowych, rolników i gospodarstw rolnych. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zarządzać środkami trwałymi, kilometrówką, czy delegacjami, wyliczać składki ZUS, rozliczać PIT– oprogramowanie księgowe SKP® oferuje moduły, które ułatwią Ci pracę. Oszczędności czasu zapewni także funkcja masowej wysyłki e-Deklaracji jednocześnie dla wielu firm obsługiwanych przez biuro rachunkowe. Korzystaj także z nielimitowanego wsparcia w ramach opieki serwisowej i bieżących aktualizacji, zapewniających zgodność z przepisami podatkowymi, oraz ciesz się bogactwem funkcji ułatwiających codzienne zadania księgowe. SKP® to nie tylko oprogramowanie – to partner w biznesie.

Program PIT-y pomaga milionom osób

Program PIT 37 do tej pory pomógł już milionom Polaków, chcących się samodzielnie rozliczać. Jego główną zaletą, docenianą przez 99% użytkowników jest łatwość obsługi i czytelność. Wcale nie musisz posiadać wiedzy podatkowej, aby we własnym zakresie wypełnić PIT 37 za 2024 rok, korzystając z dostępnych ulg i odliczeń.

Nie musisz płacić biurom rachunkowym,

tracąc swój cenny czas i pieniądze, pomniejszając jednocześnie ewentualny zwrot z urzędu skarbowego. Dzięki temu, że program PIT 37 jest darmowy, możesz również pomóc swojej rodzinie, wykonując dla nich rozliczenie PIT 37 i wysyłając je online przez system e-Deklaracje. Na pewno Twoja pomoc spotka się z dużym zadowoleniem i wdzięcznością, zwłaszcza ze strony starszych osób!

Darmowy program PIT-37 to pewne rozwiązanie

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, czy to właśnie ten najlepszy program do PIT 2023 powinien być przez ciebie wybrany, spójrz na liczne opinie, jakie można znaleźć w sieci na jego temat. Użytkownicy z różnych stron kraju potwierdzają, że dzięki programowi samodzielnie od kilku lat rozliczają swoje PITy roczne 2023 i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie mogłoby być wszak inaczej, gdyż przez cały rok, nad prawidłowym funkcjonowaniem programu pracuje olbrzymi sztab specjalistów – programistów, księgowych i analityków, których zadaniem jest zapewnienie 100% niezawodności i zgodności programu z obowiązującymi przepisami podatkowymi.